Brak zainteresowania kobietami a masturbacja

Mam 19 lat i problem z dnia na dzień spadło mi pobudzenie na widok kobiety chociaż zawsze się podniecałem nawet zdjęciem łądnej dziewczyny,nawet starszych pani ogl członek zywo reagował i fantazja, teraz jak by ustało czy to może być od pornografi i masturbacji ?Zawsze byłem pies na baby a tu takie coś , najgorsze jeszcze że mam natrętne myśli czasem,a teraz naszły najgorsze w zyciu o gejstwie chociaz meżczyźni mnie nie podniecają ani nie oglądam filmów porno z ich udziałem, co zrobić ?

Dzień dobry!

Nie wspomina Pan, kiedy/ od jak dawna spadło Pana zainteresowanie kobietami i reagowanie seksualne. Jeśli jest to krótkotrwałe - nie ma żadnego kłopotu. Każdy człowiek miewa okresy mniejszego i większego zainteresowania seksualnością, adekwatnie do naturalnych etapów życia, aktualnej sytuacji, stanu zdrowia, obciążenia innymi sprawami itp.

Jest jednak również możliwe, że nadmierna masturbacja, nawyki masturbacyjne oraz korzystanie z pornografii stopniowo zmniejszają Pana wrażliwość na bodźce seksualne innego rodzaju, mniej intensywne, w realnym kontakcie.

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa oraz zebranie większej ilości informacji.

Pozdrawiam!