Brak zainteresowania seksem ze strony męża po porodzie

Jestem 2 miesiące po porodzie (cc) Moj mąż nie ma ochoty na seks, przytulanie i ogólnie kontakt fizyczny. Nie kochaliśmy sie cała ciążę , ja bardzo sie bałam o dziecko. Mąż okazywał mu mnóstwo czułości i był wyrozumiały. Nadrabialismy w inny sposób. Teraz jednak nie ma już nic. Jestem w dobrej kondycji, biorę tabletki antykoncepcyjne mimo to nie widzę zainteresowania ze strony męża seksem. Dlaczego tak sie dzieje ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można to wyliczyć znając długość cyklu. Warto jednak podkreślić, że najskuteczniejsze jest wykonanie testu owulacji.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zaszła jakaś pomyłka. Odpowiadając na to pytanie chciałbym powiedzieć, że wielu ojców traci ochotę na seks w ciągu kilku pierwszych miesięcy po narodzinach dziecka. Zwłaszcza, gdy obserwowali poród. Także później, kiedy niemowlę ma swoje łóżeczko w waszej sypialni i co chwilę domaga się uwagi rodziców. Twój partner może czuć się zaniedbywany, bo większość czasu i energii poświęcasz dziecku. Takie uczucia są częstym i normalnym zjawiskiem. Musicie się na nie przygotować. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa dotycząca tych stresujących problemów. Jeśli po kilku miesiącach od porodu wciąż któreś z was nie ma ochoty na seks lub powoduje on napięcia, niezbędna jest pomoc specjalisty seksuologa.

Przyczyny braku ochoty na seks:

zmęczenie, jeśli dziecko ciągle płacze w nocy
skrępowanie obecnością dziecka w domu
strach, że obudzimy dziecko
obawa, by nie zranić żony i nie powodować u niej bólu
fizyczne i psychiczne zaabsorbowanie noworodkiem, czyli brak seksualnej motywacji