Brak zainteresowania seksualnością u 20-letniej osoby

Dzień dobry, mam 20 lat i zastanawia mnie od pewnego czasu jedna rzecz-nie interesują mnie stosunki seksualne-prawie odrzucają, odpychają tematy na ten temat, nawet żarty o wydźwięku seksualnym. Nie chcę iść z tym do lekarza. Trochę mnie to martwi, bo nie potrafię nawet na takie tematy rozmawiać z koleżankami, które będąc w moim wieku, interesują się tym. Co może być tego przyczyną? Co mi jest? Jak z tą niechęcią walczyć?

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą cechami osobowości, temperamentu, zainteresowaniem i poziomem potrzeb seksualnych. To naturalne. Nie musi być niczego niepokojącego w tym, że Pani potrzeby seksualne i zainteresowanie erotyką są niewielkie. Tym bardziej ze względu na młody wiek, który może wiązać się z nierozbudzeniem seksualnym - pozostawaniem w toku dojrzewania do aktywności seksualnej.

Wspomina Pani jednak także o uczuciu odpychania, niechęci, odrzucenia. To intensywne emocje, które mogą wskazywać na głębsze problemy na tle seksualnym. Stąd właściwym kierunkiem może być osobiste spotkanie z psychologiem/ psychoterapeutą/ psychologiem-seksuologiem.

Nie jest możliwe odgadnąć i w pełni zrozumieć Pani sytuacji odczuć bez osobistego kontaktu, dłuższej rozmowy i większej ilości informacji.

Pozdrawiam!