Brak zainteresowania swoim życiem i niska samoocena

Zawsze bylam otwarta na ludzi na tyle ile moglam, nawt nie wiem kim jestem, nikt o mnie pozytywnie nie mowil tylko ze ze mna cos jest nie tak, nie mialam inicjatywy, nie interesowalam sie na roznyych poziomach mojego rozwoju zyciem, tym co sie wokol dzieje ze mna, z moim cialem. Czuje ze jestem dzieckiem gorszego Boga, nie wnosze nic w zycie innych ani swoje. Dlaczego ja nie rozumiem nic, siostra mlodsza nigdy nie miala we mnie wsparcia, wyszlo mi bardzo niskie IQ, nie moge zabrac glosu nawet w najprostszej sprawie, jakam sie nie wiem co chce powiedziec, nie mysle wczesniej, zanim cos powiem, przeskakuje z tematu na temat, bo na zaden nie mam pojecia,rozmawiajac z rodzicami.,Zauwazylam ze moj ojciec jest osoba ktora tczesto narzeka, ale tez jest osoba wyksztalcona, znajaca sie na wielu rzeczach, ja na niczym.

Smutne jest że masz o sobie tak niską samoocenę, szczególnie że już po Twojej wypowiedzi widać że potrafisz bardzo ładnie pisać wyrażając swoje myśli i opisując uczucia. Uwierz mi- masa osób ma z tym problem, to naprawdę coś! Dlatego uważam że jesteś bardzo wartościową osobą która ma pewnie pojęcie na różne tematy - tylko po prostu coś zasłania Ci widok na Twoją "lepszą stronę". I myślę że mogłaby pomóc odsłonić ten widok psychoterapia, dlatego powalcz troszkę o siebie i udaj się na konsultację do psychologa. Naprawdę warto :) wyobrażam sobie że jesteś bardzo wrażliwą, cudowną osóbką i wierzę że dobry specjalista będzie w stanie sprawić że sama zaczniesz to w sobie dostrzegać. Trzymam mocno kciuki, powodzenia, Monika

Witam, wygląda na to, że czuje się Pani bardzo samotna i bardzo potrzebuje kontaktu z kimś, rozmowy, zrozumienia....Zachęcam do skorzystania z możliwości rozmowy z psychoterapeutą w ramach poradni zdrowia psychicznego finansowanych przez NFZ. W dłużej perspektywie czasowej na pewno specjaliści uda się Pani pomóc.Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój obecny stan, to proszę udać się na konsultację do psychologa czy psychoterapeuty /np.: w PZP/, którzy zaproponują Pani odpowiednie leczenie.