Brak zarodka w 5-tygodniowej ciąży

mam pytanie dzis byłam na pierwszej wizycie ciaza 5tydzien i 3 dzien pecherzyk jest, ale brak zarodka martwie sie, bo nastepna wizyta dopiero 1 czerwca nie wiem dlaczego tak pozno, martwie sie bo ginekolok zadał mi dziwne pytanie czy krwawilam z tad moje obawy i strach, czy jest to powod do niepokoju, prosze o odp. z góry dziekuje

Piotr Pilarski

Jest to standardowe pytanie, o niczym nie świadczy. Zarodek zwykle widać około 6 tygodnia. Jest to szacunkowy czas. Może się pojawić nawet dopiero 8 tygodnia. Nie ma sensu wykonywać więcej USG gdyż nic to nie da. Pierwsze badanie USG powinno być wykonywane 11-13 tygodnia.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje spokojnie poczekać do wizyty. Chyba że pojawia się jakieś objawy jak bol krwawienie itp wtedy należy wcześniej udać się do lekarza ginekologa. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.