Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak zarostu i mały penis po usunięciu jądra

Witam mam 18 lat. Mój problem polega na tym że w wieku około 10 lat miałem operację na jądra, jedno jądro miałem w brzuchy niestety musieli mi wyciąć oba. Problem polega na tym że wyglądam na 14/15 lat nie mam zarostu, niestety mój członek jest zbyt mały jak na wiek. Czytałem że 95 % testosteronu wytwarza się w jądra i chyba dla tego nie jestem zbyt dojrzały. Czy mógł mnie ktoś pokierować co mam z tym zrobić ? Bardzo był bym wdzięczny.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Usunięcie obu jąder jest wskazaniem do suplementacji testosterony. Jest on produkowany jeszcze w nadnerczach jednak po usunięciu obu jąder synteza nadnerczowa może nie wystarczyć. Prawdopodobnie objawy jaki Pan podaje sa wynikiem niskiego poziomu tego hormonu. Proszę udać się do urologa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Ryszard Hanecki Urolog, Warszawa
70 poziom zaufania

Witam, wymaga Pan tzw. substytucji hormonalnej, a więc w Pana przypadku stałego uzupełniania hormonów wytwarzanych przez jądra (głównie testosteronu). konieczna jest wizyta u specjalisty endokrynologa. Niezależnie od tego warto byłoby poczynić starania o wszczepienie protez jąder - to z kolei domena urologów. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy