Brak zaufania do matki uzależnionej od alkoholu

Mam prawie identyczny problem co ta osoba wyżej...też jestem dziewczyną i mam mamę alkoholiczkę coraz częściej po to sięga nawet tygodniami spotyka się z jakimiś facetami przynosi mi wstyd nie wiem czy kiedyś jej jeszcze zaufam...

Proszę Pani,

Co można zrobić w tej niełatwej sytuacji? Po pierwsze człowiek sam ponosi odpowiedzialność za swoje życie. Proszę skoncentrować się na swoim życiu, by je dobrze przeżyć. I jeśli pomoc mamie nie jest możliwa, proszę pozwolić jej na błędy.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

prosze poszukac grup doroslych dzieci alkoholikow DDA, gdzie dowie sie Pani jakie mechanizmy dzialaja w takich sytuacjach i jak sobie z nimi radzic.udzial w nich jest w ramach NFZ.im wczesniej, tym lepiej, szkoda zycia. pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam
Bardzo trudno jest poradzić sobie z uczuciami budzącymi się wobec uzależnionej od alkoholu mamy. Proszę rozważyć możliwość skorzystania z pomocy psychologa w ramach psychoterapii dla osób współuzależnionych ( osób żyjących z uzależnionymi od alkoholu).
Psychoterapia jest prowadzona w Ośrodkach Leczenia Uzależnień, jest bezpłatna.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam. Nie czytałam listu "tego wyżej". Przypuszczam, że nie czuje się Pani bezpieczna w domu, w którym mama pije i zaprasza towarzystwo do picia. Wspomina tez Pani o wstydzie. Tak szczerze, to korzystna byłoby zmiana zamieszkania. Mamy Pani nie zmieni, ona musi sięgnąć swojego dna, żeby zechcieć się leczyć. Warto zgłosić się do przychodni dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych i ich rodzin, na psychoterapię. Obejmują one pomocą dorosłe dzieci alkoholików DDA za darmo. W internecie znajdzie Pani sporo informacji na ten temat, a na forach wsparcie i zrozumienie. Istotnym jest to, co chce Pani osiągnąć? Jak chciałaby Pani żyć? Ustawić cel i realizować go sukcesywnie. Zbudować swoje życie, żeby nie zyć piciem mamy i jej sprawami. Pozdrawiam