Brak zaufania do partnera

Witam, moim problemem jest brak zaufania do partnera. Jesteśmy razem od 2 lat, już od początku moje zaufanie do niego było mizerne (choć nie mam powodów by mu nie ufać), byłam zazdrosna o jego byłą partnerkę, teraz na szczęście już zazdrosna o nią nie jestem, ale nadal nie umiem mu zaufać. Z tego powodu rodzą się kłótnie, oskarżenia oraz przeszukiwanie telefonu czy też jego poczty ;/. Powinnam wspomnieć że to mój pierwszy poważny partner wcześniejszy "chłopak" bardzo mnie zranił - wykorzystał.

Dzień dobry. Zaufanie w związku to podstawa. Jego brak często powoduje kłopoty, a nawet zakończenie związku. Zachęcam panią do przyjrzenia się swym uczuciom związanym z partnerem i czy na pewno to on jest przyczyną pani braku zaufania. Proszę spróbować sobie odpowiedzieć, jak to się stało, że już pani nie jest zazdrosna o byłą partnerkę. Jeśli to możliwe proszę skorzystać z pomocy terapeuty. Pozdrawiam serdecznie

Być może to właśnie wcześniejsze doświadczenia przenosi Pani na obecna sytuacje? Emocje, uczucia, które się pojawiają są echem sytuacji, które wydarzyły się "tam i wtedy" a nie "tu i teraz".
Zachęcam do spotkania z psychologiem i przepracowania traumy z poprzedniego związku. Uwolnienie się od niej pozwoli Pani bez obciążenia i realistycznie zaangażować w obecna relację.