Brak zaufania do partnera w związku

Witam.Piszę w sprawie porady.Jestem z mężczyzna prawie rok.Na samym początku naszego związku przyłapałam go na romansie internetowym z kobietą która mieszkała 500km od niego.Od tej pory obiecywał mi szczerość i lojalność zapisał się na terapie i podał mi hasła do swoich portali społecznościowych,lecz po upływie czasu dowiedziałam się o kolejnych kłamstwach dotyczyły one jego przeszłości ale nie mnie.Na ogół jest dla mnie bardzo dobry.To niszy moje uczucia-czy powinnam żyć przeszłością ?

Witam
Zwykle jest tak, że każdy z partnerów ma za sobą jakąś przeszłość- jakiś ( jeden lub więcej związków) i nie ma sensu by to było przeszkodą w budowaniu bliskości z partnerem.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Brak zaufania w związku może utrudniać czy wręcz uniemożliwiać budowanie relacji. Jeśli nadal brakuje szczerości i pełnego zaufania oznacza to, że związek potrzebuje pomocy. Być może rozwiązaniem byłaby terapia par i małżeństw? Wspólne przyjrzenie się problematyce pozwoliłoby na szybsze uporanie się zarówno z problemami szczerości jak i brakiem zaufania.