Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak zaufania do terapeuty

Moja terapia utkwiła w miejscu. Lubię terapeutkę ale nie potrafię jej zaufać i szczerze rozmawiać. Wstydzę się ,kłamię żeby nie wyjść za totalne zero. Chodzę tam tylko po to by ją zobaczyć, a nie po to by coś zmieniać,a wiem ,że nie o to chodzi. Boję się ,że się do niej przywiąże a potem będzie koniec,Jest jedyną osobą z która mogę porozmawiać i która daje mi uwagę której tak bardzo potrzebuję. Czy zakończyć tą terapię ? Wstydzę się jej przyznać do tego co tutaj napisałam..
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Rola rodziny w procesie leczenia depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jaka jest rola rodziny w leczeniu depresji.

Proszę się przyznać - powiedzieć prawdę, a przekona się Pani, że terapia ma sens.....

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0

Pierwsze pytanie - co Pani przeszkadza w pełnym zaufaniu terapeucie? Spotkania, na które Pani uczęszcza mają swój konkretny cel - doprowadzić do poprawy Pani stanu. Jeżeli jest Pani niezmotywowana i nie ufa w pełni terapeucie - rzeczywiście nic z tego nie wyjdzie, bo terapeuta nie wie nad czym i w jaki sposób ma pracować z Panią. Terapia jest od tego, aby przepracować problemy, nauczyć się nowych wzorców myślenia i postępowania, i także do tego aby testować te nowe rozwiązania. Brak zaufania terapeucie może wynikać ze strachu przed tym testowaniem. Polecam otworzyć się i powiedzieć terapeucie, że ma Pani problem z zaufaniem do niego - to może dużo wnieść do tej terapii. Powodzenia!

0

Dzień dobry, proszę się zastanowić co spowodowało, że nie ufa Pani swojej terapeutce. Psycholog / terapeuta to zawody zaufania publicznego to znaczy, że wszytko o czym Pani powie w trakcie konsultacji, zostanie tylko między Wami. Psychoterapeuta nie może oceniać swojego klienta, jego sposobu myślenia, przekonań itd. Z tego co Pani napisała, tego się właśnie Pani obawia. Proszę zaufać swojej terapeutce i powiedzieć jej o swoich obawach, z pewnością informacja taka przyczyni się do lepszych efektów terapeutycznych. pozdrawiam serdecznie Aneta Kaluba www.zmianamyslenia.pl

Psycholog kliniczny, terapeuta RTZ.
0

W takiej sytuacji najkorzystniej jest powiedzenie terapeutce o braku zaufania do niej, aby rozważyć co jest przyczyną braku zaufania, być może jest to pani reakcja na skojarzenia z czymś co posiada terapeutka. Szczere wypowiedzenie tego co pani odczuwa łączy się z otwartością i szczerością wobec siebie.

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0
Mgr Daniel Melerowicz
Mgr Daniel Melerowicz Psycholog

Dzień dobry, myślę że to bardzo ważne co odczuwa pani względem terapeutki i powinna jej pani o tym opowiedzieć - to przecież jeden z najważniejszych elementów terapii - relacja terapeutyczna i to jak się pani w niej zachowuje. Zachęcam panią do opowiedzenia terapeutce tego co napisała pani powyżej. Pozdrawiam.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy