Brak zaufania do życia

Nie ufam normalności! To mi się wzięło z domu przez alkoholizm mamy! Nigdy nie mogłam powiedzieć matce prawdy o jej alkoholizmie! Zawsze kończyło się to awanturą, Dla niej to ja byłam ta głupia, chora. Jeżeli nic się nie dzieje, nie należy temu ufać! I tak to przekonanie podkopuje mi dorosłe życie. Jak się od niego uwolnić?

Wychowanie w domu, w którym był obecny alkohol pozostawia ślady. Pani ma ten atut, że jest ich świadoma. To pierwszy krok do tego, aby przestać udawać. Już Pani nie musi tego robić. Rozumiem też tę nieufność, o której pani pisze. Bo kiedyś spokój był cisza przed burzą. Jest sposób, aby uporządkować przeszłość i zmniejszyć jej wpływ na dorosłe życie. Jest nim pojęcie terapii. Powodzenia :)

Witam,
popularne są terapie dla Dorosłych dzieci alkoholików/DDA/,których miejsca można znależć w wyszukiwarce.Można także zgłosić się na wizytę u wybranego psychoterapeuty,niekoniecznie pracującego z takimi osobami,ale który pomoże Pani w znalezieniu,zrozumieniu i zmianie negatywnych nastawień wobec siebie i otoczenia.Największym bowiem problemem w nieufnym przywiązaniu do matki jest to,że tę nieufnośc przenosi się na cały obraz rzeczywistości."Dorabia się"do niego potem wszystkie argumenty podobne do tych słyszanych od rodzica i...pozostajemy w poczucie,że jesteśmy do niczego.
Pozdrawiam i w razie potrzeby zapraszam.