Brak zaufania u 27-latki

Witam. Jestem 27 letnią kobietą. I moim problemem jest brak zaufania w stosunku do innych ludzi. A zwłaszcza mężczyzn. Zawsze trzymam dystans. Po prostu nie potrafię zaufać. Zmieniło się to po moim zaginięciu w niemczech. Teraz dla mnie wszyscy są tacy sami, sądzę że zależy im tylko na jednym, nie szanują kobiet. Traktują je przedmiotowo. Chociaż wiem, że to nie prawda,że nie wszyscy są tacy. To pomio to boję się zaufać, a to skolei utrudnia mi kontakty damsko-męskie. Jak mam się z tym uporać?

Dzień dobry,

Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.

Taka metoda leczenia dostępna jest w ramach NFZ (np.: PZP) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Podobny brak zaufania może być syndromem PTSD (zależnie od tego, co wydarzyło się w trakcie opisywanego przez Panią zaginięcia) lub zaburzeń nerwicowych lub osobowości. Diagnostyka i leczenie powinny przynieść poprawę w zakresie relacji, a tym samym odczuwanej jakości życia.

Witam,

Dobrym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z pomocy psychoterapeutycznej, zwłaszcza, że doświadczyła Pani sytuacji " zaginięcia", która niestety nie jest bliżej opisana. Skoro wiąże Pani osobiście zmianę własnego stosunku wobec innych mężczyzn z tą sytuacją, to właśnie to wydarzenie powinno się stać się przedmiotem Pani terapii, co w konsekwencji poprawi jakość Pani relacji.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek