Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak zaufania u 27-latki

Witam. Jestem 27 letnią kobietą. I moim problemem jest brak zaufania w stosunku do innych ludzi. A zwłaszcza mężczyzn. Zawsze trzymam dystans. Po prostu nie potrafię zaufać. Zmieniło się to po moim zaginięciu w niemczech. Teraz dla mnie wszyscy są tacy sami, sądzę że zależy im tylko na jednym, nie szanują kobiet. Traktują je przedmiotowo. Chociaż wiem, że to nie prawda,że nie wszyscy są tacy. To pomio to boję się zaufać, a to skolei utrudnia mi kontakty damsko-męskie. Jak mam się z tym uporać?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Co wpływa na pewność siebie?

Każdy z nas chciałby być przebojowy i pewny siebie. jak do tego dojść? Warto wiedzieć przede wszystkim, co wpływa na naszą pewność siebie. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Podobny brak zaufania może być syndromem PTSD (zależnie od tego, co wydarzyło się w trakcie opisywanego przez Panią zaginięcia) lub zaburzeń nerwicowych lub osobowości. Diagnostyka i leczenie powinny przynieść poprawę w zakresie relacji, a tym samym odczuwanej jakości życia.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
umów wizytę 0

Witam,

Dobrym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z pomocy psychoterapeutycznej, zwłaszcza, że doświadczyła Pani sytuacji " zaginięcia", która niestety nie jest bliżej opisana. Skoro wiąże Pani osobiście zmianę własnego stosunku wobec innych mężczyzn z tą sytuacją, to właśnie to wydarzenie powinno się stać się przedmiotem Pani terapii, co w konsekwencji poprawi jakość Pani relacji.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety