Brak zaufania ze strony dziewczyny

WItam. Jestem z dizewczyną 7 miesięcy, opowiadam jej o sobie, przychodzę z problemami i obnażam się przed nią emocjonalnie. Ona tego nigdy nie robiła bo wolała ze wszysktim dawać radę sama. Ostatnio mi powiedziała, że jej nie znam i pewnie nigdy nie poznam, że nie ma do mnie zaufania, że bez sensu jest ten związek bo jest wspaniale jak jest przy mnie, ale nie ze mną. To może być spowodowane tym, że jej dziadkowie i rodzice się rozwiedli? Jak ja mam wzbudzić w niej zaufanie do mnie. Ciężka osoba.

Pozdrawiam.

Lęk przed bliskością, zranieniem i odrzuceniem może kierować dziewczyną. Często budowanie zaufania- szczególnie w sytuacji, gdy model rodzinny był inny- może zająć trochę czasu. Oczywiście potrzebne są także do tego chęci i otwartość na korektywne doświadczenie. Może warto zachęcić dziewczynę do podjęcia konsultacji psychologicznej? Będzie miała okazje przepracować trudność w dzieleniu się emocjami i lęk przed otwartością, a także budować zaufanie do innych.

Jeśli szuka Pan pomocy w dotarciu do swojej dziewczyny-usłyszawszy z jej ust takie słowa-to oznacza, iż bardzo Panu na niej zależy. Proszę dopytać o stwierdzenie: „jest wspaniale, jak jesteś przy mnie, ale nie ze mną”, ponieważ dla mnie jest to nie jasne i może równie dobrze oznaczać, iż Pana dziewczyna nie chce być z kimś tak blisko. Może nie jest na to gotowa, może chce najpierw nauczyć się być sama ze sobą, tego nie wiem. Proszę zapytać: co oznacza dla ciebie zaufanie, jaki jest ktoś godny zaufania, jakie posiada cechy? Często zupełnie inaczej definiujemy sobie takie pojęcia jak: miłość, zaufanie, związek itp. Powoduje to brak zaspokajania wzajemnych potrzeb partnerów, pomimo starań. Czy sytuacja rodzinna Pana dziewczyny ma na to wpływ? Oczywiście, że może mieć, ale nie musi. Pomimo młodego wieku jest Pan osobą refleksyjną i dojrzałą. Proszę pamiętać, że mamy wpływ tylko na własną osobę i tylko siebie możemy zmienić, dostroić do drugiej osoby. Polecam Panu książkę Berna: „W co grają ludzie”, powinna Pana zaciekawić.

Dzień dobry, warto zapytać dziewczynę co takiego może pan zrobić aby wzbudzić jej zaufanie i czy to w ogóle jest możliwe. Co powstrzymuje ją od zaufania panu? Czy pańska partnerka w ogóle jest w stanie komuś zaufać. To pytania na które musi sobie odpowiedzieć. Pytanie na które pan musi sobie odpowiedzieć - czy jestem w stanie być z osobą która nie potrafi mi zaufać. Pomocna może się okazać psychoterapia dla par. Pozdrawiam.