Kobieta , 29 lat Witam,moja córka (15 lat) nie ma zawiązków zębów dwójek górnych jedynki są lekko oddalone od trójek ale i tak nie estetycznie to wygląda.Mamy umówioną wizytę na za tydzień ale kompletnie nie wiem czego się spodziewać i w jakiej cenie :( Jakie są sposoby na piękny uśmiech bez zawiązków dwójek i w jakiej cenie ? Oraz czy to boli ? przez jaki okres czasu może się to ciągnąć ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Powinna Pani udać się z córką na konsultację ortodontyczną, podczas której lekarz zaproponuje Pani możliwe rozwiązania. Nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja w buzi Pani córki, ale często stosowanym rozwiązaniem ( przy braku przeciwwskazań oraz innych wad towarzyszących ) jest leczenie aparatami ortodontycznymi ( w celu uzyskania odpowiedniej ilości miejsca dla dwójek ) z następowym wszczepieniem implantów w miejsce brakujących zębów.
Alternatywą jest "zastąpienie" dwójek trójkami - przesunięcie i zmiana ich kształtu.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • Ząb – Szkliwo to najtwardsza i najbardziej wytrzymała tkanka zęba – wystarczą jednak nawet nieświadome zaniedbania w higienie jamy ustnej i złe nawyki, by przestało ono prawidłowo spełniać swoją funkcję. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na stan jamy ustnej mogą mieć niektóre zachowania.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Higiena jamy ustnej

Szczoteczka soniczna - charakterystyka, zalety, wady

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szczoteczek do mycia zębów. Można wybierać wśród wielu modeli zarówno szczoteczek manualnych, jak i szczoteczek elektrycznych. Jednak jest jeszcze rodzaj, oparty na najnowszych technologiach - szczoteczka soniczna....

Aparaty ortodontyczne

Cena aparatu ortodontycznego - rodzaje, zalecenia, koszt

Cena aparatu ortodontycznego - rodzaje, zalecenia, koszt

Piękny uśmiech to nie tylko walor estetyczny. Zdrowe i proste zęby są mniej narażone na próchnicę oraz choroby przyzębia. Niestety koszt założenia aparatu nie jest mały, należy pamiętać, że decyzja o usunięciu wady zgryzu wiąże się z wydatkiem, oprócz...