Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak zgody pomiędzy partnerami po rozstaniu

Były partner nie chce się ze mną pogodzić po rozstaniu. Co mam robić..? nie lubię kończyć tego burzliwie. Źle się z tym czuję..Dlaczego on mi to robi? Bez rozejmu nie zacznę życia od nowa.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

Nie napisała Pani bliżej o okolicznościach rozstania, toteż trudno odnieść się do Pani pytania. Tak czy inaczej, zwykle naturalnym lekarstwem w tego rodzaju przypadkach jest czas. Jeżeli nie ma możliwości "bezpiecznego" rozmówienia się i rozstania z partnerem, pozostaje po prostu poczekać.

Pozdrawiam.

0

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą pod tym względem. Dla niektórych jest ważne pogodzić się po rozstaniu i zachować poprawne relacje - dla innych właściwe, bezpieczniejsze emocjonalne lub naturalne (z przyzwyczajenia) jest łączenie rozstania z konfliktem, nieporozumień, zerwaniem relacji. Jest możliwe, że Pani i Pani były partner macie pod tym względem właśnie tak odmienne poglądy i nie jest możliwe zmuszenie partnera, aby postąpił wbrew sobie. Być może to właśnie Pani zdecyduje się przemyśleć swój pogląd, że zaczęcie życia od nowa bez rozejmu nie będzie możliwe - może jednak okaże się możliwe?

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety