Brak znajomych w związku

Witam.Jestem z facetem 2lata z ktorym mieszkam.Jest jedna rzecz ktora mnie denerwuje.Nie mamy zadnych znajomych,nie mamy z kim i gdzie wyjsc.Od czasu kiedy z nim jestem poznalam tylko jednego jego znajomego z pracy.Przed naszym zwiazkiem mial kolegow ale twierdzi ze jeden z nich go wykorzystywal.Na pytanie dlaczego nie chce miec znajomych odpowiada ze mu nie sa potrzebni.Chcialabym zeby bylo jak w innych normalnych zwiazkach.Dopiero teraz to dostrzeglam...marze aby to zmienic..

Witam,
Warto porozmawiać z partnerem o Pani potrzebach, ale również o jego postrzeganiu relacji z innymi ludźmi. Wygląda na to, że w Pani znalazł przyjaciela i kobietę swojego życia. Warto jednak utrzymywać dobre relacje z resztą świata, tylko pytanie co partnera blokuje, zniechęca, jakie ma obawy?Jego postawa trochę rzutuje na Panią i Pani emocje i potrzebę kontaktu z innymi.
Warto więc zacząć realizować marzenie od konkretnej rozmowy na ten temat.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Popieram :) pragnienie bycia w kontakcie z przyjaciółmi, bo oni są nie tylko do "wspólnej zabawy", ale też w razie konfliktów w związku - można się oprzeć na dobrych przyjaciołach. Jeśli Pani partner nie widzi takiej potrzeby, to może Pani znaleźć czas dla swoich przyjaciół, licząc że znudzony partner zmieni zdanie; ewentualnie - warto zachęcić partnera do psychoterapii, albo wspólnej. A może jest zazdrosny.... Potrzeba to sobie szczerze przedstawić i spróbować nowych rozwiązań. Czy rodzice partnera mają przyjaciół? Czasami powielamy schematy ... Życzę powodzenia w zmianach :)

Dzień dobry, myślę, że po pierwsze warto porozmawiać z partnerem na temat pani potrzeby posiadania znajomych i przyjaciół. Jeżeli stwierdzi jednak, że takich nie potrzebuje, być może warto aby pani pomyślała o znajomych i nawiązała takie relacje, ponieważ z pani tekstu wynika, że jest to coś czego pani potrzebuje.Pozdrawiam.