Brak żołądka, wielotorbielowatość nerki i podejrzenie zrośniętego przełyku u płodu

Witam. U mojej znajomej wykryto u dziecka w czasie ciąży brak żołądka wielotorbielowatość prawej nerki i podejrzewają zrośnięty przełyk ponadto moja znajoma ma wielowodzie.Moje pytanie brzmi czy dziecko ma szanse życ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powyżej wymienione wady rozwojowe są bardzo poważne dotyczą narządów kluczowych dla życia. Trudno dokładnie oszacować rokowania, jednak są one zdecydowanie niepomyślne. O ile dziecko przeżyje okres płodowy, po porodzie będzie wymagało szeregu zabiegów operacyjnych, których finał może być różny.