Brak zrostu po złamaniu poprzecznym bez przemieszczenia

Witam. Miesiąc temu złamałam poprzecznie bez przemieszczenia 3 kość sródręcza. Miałam założoną longetę gipsową (bez unieruchomienia palców) na miesiąc. Po czasie okazało się, że choć jest przebudowa i blizna kośtna, to jest także wyraźna szczelina złamania - czyli brak zrostu? Na rtg widoczne było, że jest spora przerwa między dwoma odłamami. Ręki mam na razie oszczędzać, nie włozyli mi ponownie w gips. Kiedy mogę spodziewać się zrostu kości, czy konieczny będzie gips, a nawet operacja?

Szczelina może być widoczna w rtg do kilku miesięcy. W przypadku niepokojących objawów należy prześwietlić rękę jeszcze raz za kilka tygodni (zwykle 6).