Brakuje mi silnej woli. Jak mam schudnąć?

Bardzo chciałabym schudnąć do końca grudnia 10 kg:) Ważę 63 kg, mam 162 cm wzrostu, mam wf 2 razy w tygodniu. Wcześniej próbowałam się odchudzać, ale zawsze po 3-4 dniach musiałam zjeść coś słodkiego:( Zwykle przesadzam z dietą, chcę jak najszybciej schudnąć i nie wytrzymuję. U mnie w rodzinie nie ma osób otyłych. Śniadanie - jogurt, w szkole jabłko, w domu kanapki/bułka, jak nie wytrzymam to słodycze, i to po parę ciastek;( Kolacja - kanapki, herbata. Na nic nie choruję. To 10 kg chciałabym zrzucić jak najszybciej (chcę ważyć 53-52 kg). Najlepiej przed końcem grudnia. Pozdrawiam serdecznie

KOBIETA ponad rok temu

Twoja masa ciała mieści się w granicy szerokiej normy dla młodzieży, ale wskazuje na tendencję do nadwagi, więc powinnaś zmienić swój styl życia. Nie pomogą tu żadne szybkie metody odchudzania, które w Twoim wieku nie są wskazane i mogą zaszkodzić. Potrzebujesz wprowadzenia długotrwałych zmian. Na początek zapoznaj się z piramidą żywienia: Nowa piramida zdrowego żywienia

Pamiętaj, że żadne nagłe zrywy w odchudzaniu nie przyniosą rezultatów, jeśli nie będziesz miała motywacji. Postaraj się do grudnia wprowadzić kilka zmian, które przyniosą długotrwałe efekty. Chyba nie zależy Ci na zgubieniu 10 kg i ich odzyskaniu po nowym roku.

Jedz regularnie 4-5 razy dziennie wartościowe posiłki. Jadaj dużo owoców i warzyw, które są niskokaloryczne. Jadaj je do każdego posiłku. Jedz ciepły obiad złożony z warzyw, chudego mięsa, ryby i np. kaszy lub ciemnego ryżu. Unikaj słodyczy, fast foodów i słodkich napojów. Pij wodę mineralną, herbaty ziołowe i owocowe. Zwiększ aktywność fizyczną! Ruszaj się przynajmniej godzinę dziennie. Bez tego trudno będzie Ci spalać tłuszcz.

Pozdrawiam