Brałam antybiotyk podczas brania tabletek

Witam!!! Mój problem polega na tym, że zaczęłam brać antybiotyk tego samego dnia co tabletkę antykoncepcyjną. Antybiotyk brałam przez 6 dni (a****), potem miałam przerwę 2 dni od antybiotyku i znowu brałam antybiotyk (d****), ponieważ byłam chora. Ale mój problem polega na tym, że w 7 tabletce anty kochałam się z chłopakiem do końca i brałam wtedy antybiotyki. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Istnieje ryzyko ciąży. Proszę zerknąć do ulotek (zarówno antybiotyku, jak i tabletek antykoncepcyjnych). Znajdzie Pani tam informacje co do interakcji. Wymieniony przez Panią antybiotyk (oba preparaty zawierały ten sam środek) mógł zmniejszyć skuteczność antykoncepcyjną przyjmowanych hormonów. Pod koniec 7-dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami powinna Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!