Brązowa bezwonna rozwodniona wydzielina z pochwy

Witam,
mam 26 lat, miesiączkę zazwyczaj mam regularną. Okres mam dostać 13.11. a problemem moim jest iż tydzień przed spodziewanym okresem leci mi z pochwy trochę rozwodniona brązowa bezwonna wydzielina.

Najpierw myślałam, ze może okres szybciej dostałam, bo miałam lekkie bóle brzucha, lecz jednak się myliłam. Ten stan trwa już 5 dni, a za 2 mam mieć okres.
Współżyję z moim chłopakiem ostatni raz kolo 2 tygodni. Od 2 miesięcy sporadycznie i zazwyczaj rano miewam ostry skurcz w prawym podbrzuszu, nie wiem czy to ma coś wspólnego z tą wydzielina. Nic mnie nie swędzi nie piecze. Taka sytuacje mam pierwszy raz w zyciu.
Proszę o pomoc. ANGELA

Witam serdecznie,

Lekkie plamienia w drugiej połowie cyklu są charakterystyczne dla niewydolności ciałka żółtego, tj zaburzenia hormonalnego, w przebiegu którego dochodzi do niedoboru progesteronu.
W różnicowaniu warto wziąć pod uwagę infekcje, nadżerkę, polipy, ale do tego niezbędne jest badanie ginekologiczne.
Sugerowałabym zatem wizytę u ginekologa, który Panią przebada i zleci ewentualne badania, np stężenie progesteronu we krwi.
Dopiero na tej podstawie będzie można postawić ostateczną diagnozę.

Pozdrawiam.