Brązowa, bezwonna wydzielina z pochwy: czy powinnam się martwić?

Witam. Moim problemem jest brązowa, bezwonna, mazista wydzielina z pochwy. Nie mam oprócz tego żadnych dolegliwości, jak np. swędzenie, pieczenie, ból itp. Wydzielina pojawia się przez kilka dni, później na jakiś czas znika (ok. 2-4 dni) i znów się pojawia, zwłaszcza w środku cyklu. Dodam jeszcze, że biorę od 1,5 roku tabletki antykoncepcyjne (Y***). Mam 21 lat. Czym może być to spowodowane i czy powinnam się martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!
Wystąpienie plamień w trakcie stosowania antykoncepcji dopuszczalne jest jedynie w pierwszych miesiącach ich stosowania oraz w przypadku pominięcia tabletki.
Cykliczne występowanie plamień międzymiączkowych przy tej metodzie antykoncepcji wymaga jednak ustalenia ich przyczyny. Ze tego też względu zachęcam do wizytu u ginekologa, który przeprowadzi diagnostykę Pani dolegliwości.
Pozdrawiam.