Brązowa gęsta wydzielina z pochwy

Witam!

Od 2 dni wydziela się brązowa wydzielina gęsta. Tydzień temu współżyłam z narzeczonym 3 razy i doszł o do wytrysku, ponieważ staramy sie o dziecko. Za kilka dni powinnam dostać okres. Co może być przyczyną?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowa wydzielina to delikatne krwawienie, może ono występować m.in. w czasie owulacji, zagnieżdżania się zarodka (tzw. krwawienie implantacyjne), na początku miesiączki, przy zaburzeniach hormonalnych lub w przebiegu infekcji dróg rodnych. Wydaje mi się, że w Pani przypadku możemy mieć do czynienia z krwawieniem implantacyjnym lub początkiem miesiączki. Jeżeli miesiączka nie wystąpi w oczekiwanym terminie, proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!