Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowa plama na szyi

Mam brązową plamę na szyi o koło 2cm/2 mam ją odkąd pamiętam. Jak się tego pozbyć? Możliwe że to plama od niedomycia ale za nic nie mogę jej zmyć, też dziwne bo dbam o codzienną higienę ciała, codziennie biorę prysznic itd. od czego to może być i jak się tego pozbyć? Nie swędzi mnie to miejsce ani nic z tych rzeczy, chcę się tego pozbyć bo wygląda brzydko trochę ;/
ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Nie widząc zmiany, niemożliwe jest określenie charakteru zmiany. Powinna się Pani zgłosić do dermatologa, który poprzez badanie kliniczne (jeśli okaże się to konieczne także w badaniach dodatkowych), oceni jakiego typu jest to zmiana i zaproponuje dostępne metody jej usunięcia lub zmniejszenia.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
Lek. BoĹźena Mamcarz
Lek. BoĹźena Mamcarz Alergolog

Prawdopodobnie jest to rodzaj znamienia barwnikowego,a więc zmiana genetycznie uwarunkowana i nie mająca związku z higieną.Byc może można ją usunąc laserem,.albo chirurgicznie-ale o tym może zadecydowac lekarz.tymczasem należy ją bezwzględnie chronic przed słońcem i stosowac na codzień filtr 50 (np Avene,Anthelios XL )

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy