Brązowa wydzielina a zabieg konizacji szyjki macicy

Witam. Rok temu miałam przeprowadzony zabieg konizacji. Ostatnio między miesiączkami pojawia mi się doś obfita ciemnobrązową wydzielina. Czy to może być objawem raka szyjki macicy? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie jest to swoisty objaw, na podstawie którego moglibyśmy rozmawiać o zmianach nowotworowych. Bardziej o zmianach hormonalnych. Konieczne jest przeprowadzenia badania lekarskiego aby móc zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. Po za tym po roku od zabiegu niestety nie pisze Pani z jakiego powodu konieczna jest tym bardziej kontrola. Proszę udać się do lekarza ginekologa.