Brązowa wydzielina – czy to może być początek ciąży?

Witam!
Mam 24 lata. Ostatnią miesiączkę dostałam 25 października i była raczej skąpa. Kilka dni przed nią pojawiła się brązowa wydzielina. Od 24 grudnia znowu taka wydzielina się pojawiła, a miesiączki nie widać.
W kwietniu skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne i od tamtej pory nie zabezpieczamy się z narzeczonym. Miesiąc temu wybrałam antybiotyk. Stresów żadnych nie miałam, nadżerki usuwanej nie miałam, bo jest w miarę mała i nie powiększa się. Test wyszedł negatywnie. Czy może to być początek ciąży?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,
w takim przypadku należy wziąć pod uwagę ciążę. Zdarza się, że na początku ciąży stężenie HCG jest zbyt niskie, aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Najlepiej go wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Gdyby wynik był negatywny, a nadal były wątpliwości, należy go powtórzyć po tygodniu.
Plamienia przed miesiączką mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi pod postacią niewydolności ciałka żółtego. Wówczas należy wykonać badania określające pozom hormonów oraz włączyć odpowiednie leczenie. Dlatego powinna Pani zgłosić się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam