Brązowa wydzielina i pieczenie po stosunku

Jestem kobietą, mam 19 lat. Obecnie kończę 5. opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Rzadko współżyję z chłopakiem przez dość dużą odległość, która nas dzieli, jednak ostatnio podczas wspólnych wakacji współżylismy ze sobą codziennie przez kilka dni. Od czasu ostatniego stosunku przez 3 dni na bieliźnie mam brązowe plamki, mimo że biorę tabletki regularnie. Czy to tylko otarcia czy możliwe są stany grzybicze lub nadżerka? Dodam, że nie mam przy tym żadnych bóli brzucha, jedynie po stosunku czuję szczypanie.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli podczas przyjmowania pierwszych opakowań tabletek nie zaobserwowała Pani plamienia/krwawienia, to najpewniej hormony nie są przyczyną obecnych dolegliwości. Może nią być natomiast nadżerka szyjki macicy czy też polip. Otarcie raczej nie krwawiłoby przez kilka dni. Pieczenie może natomiast być związane właśnie z urazem mechanicznym (otarciem) lub też z infekcją. Jeśli problem krwawienia i/lub pieczenia się powtórzy, radzę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!