Brązowa wydzielina i skrzepy w pierwszej miesiączce

Ostatnio (chyba) dostałam pierwszą miesiączkę. Ale mam bardzo dziwną wydzielinę, taką brązową, wydzielina zawiera różne ilości skrzepów, ale i jest bardzo twarda. Czy tak powinno być?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

We krwi miesiaczkowej nie powinny raczej występować skrzepy, natomiast brązowa wydzielina to po prostu niewielka ilość krwi pomieszana ze śluzem z dróg rodnych. Pierwsze miesiączki mogą mieć nieco inny charakter niż miesiączki występujące u dojrzałej kobiety. Cykle miesiączkowe u młodej kobiety mogą być także dość nieregularne. Jeśli jednak czuje się Pani zaniepokojona, warto udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!