Brązowa wydzielina na bieliźnie

Witam. Dzisiaj wieczorem zauważyłam brązową wydzielinę na mojej bieliźnie, Wcześniej była normalna, biała. Okres mam dostać za 9 dni i biorę tabletki antykoncepcyjne. Co może oznaczać ten kolor wydzieliny z pochwy?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Plamienie może się pojawiać na kilka dni przed menstruacją. W przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej cykle nie zawsze są regularne. Jeśli za kilka dni nie pojawi się zwykła miesiączka, sugeruję konsultację ginekologiczną - lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.