Brązowa wydzielina po przerwie w tabletkach antykoncepcyjnych

Witam,
ostatnio moja pani doktor zaproponowała zrobić miesięczna przerwę w tabletkach, po miesiącu według moich obliczeń okres się nie pojawił. Dopiero jakieś dwa tygodnie później zaczęłam mieć objawy jak przed miesiączka (bóle w podbrzuszu) i wyglądało na to, że dostałam miesiączkę, ale na drugi dzień popołudniu ustąpił. Okresu normalnego nie dostałam do teraz, a wtedy wzięłam pierwszą tabletkę.
W tej chwili pojawiła się brązowawa wydzielina. Czy to normalne po przerwie w tabletkach czy powinnam udać się do lekarza?

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Do takich działań należą plamienia śródcykliczne. Powinny one ustąpić po 3-4 opakowaniach leku. Pomimo tego, że wcześniej przyjmowała Pani tabletki to przerwa powoduje, że takie objawy mogą wystąpić.
Gdyby plamienia były bardzo dokuczliwe to wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam