Brązowa wydzielina po zakończonej miesiączce

Witam! Mam 19 lat. Od ok. miesiąca biorę **** (agonista dopaminy) i **** (hormon o działaniu gestagennym), ponieważ miałam nieregularne miesiączki i co z badań wynikło za wysoką prolaktynę oraz niski progesteron. Przed wynikami badań ostatnią miesiączkę przed zażywaniem leków mialam 27 lutego.
Kiedy zaczęłam zażywać tabletki okres, a raczej delikatne plamienie (trwało ok. 7 dni), pojawiło się 5 kwietnia, a następnie okres pojawił się 13 kwietnia (trwał ok. 7 dni, w około 5 dni pojawiła się krew z brązową wydzieliną).
Zauważyłam dziwną brązową wydzielinę, która pojawiła się po zakończeniu okresu. Co to może oznaczać?
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Cierpi Pani na zaburzenia hormonalne. Dopóki nie zakończy się leczenie, miesiączka może być nieregularna i występować mogą dodatkowe plamienia i krwawienia. Jest to wynik gry hormonalnej, jaka ma miejsce w Pani organizmie. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Ważne, że Pani stan jest zdiagnozowany i leczony. W ciągu kilku miesięcy cykl powinien stopniowo się unormować. W badaniu ginekologicznym lekarz może ocenić Panią również pod kątem ewentualnych zmian organicznych, mogących być przyczyną krwawień, tj. nadżerka, polip, mięśniak. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że "winne" są zaburzenia hormonalne i leczenie ich.
Pozdrawiam serdecznie!