Brązowa wydzielina w 5. dniu po zażyciu Escapelle a ryzyko ciąży

Witam! W 14 dniu cyklu zdarzyła mi się "wpadka" prezerwatywa pękła po 5 godzinach zażyłam Escapelle. Cykle mam różne trwające od 30 do 32 dni.W 5 dniu po zażyciu tabletki pojawiła się dość obfita brązowa wydzielina, której się obawiam. Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciąże? Jak długo może się utrzymywać ta wydzielina i czy może być groźna ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej pojawienie się brązowej wydzieliny jest spowodowane przyjęciem antykoncepcji postkoitalnej. W przypadku utrzymywania się objawów konieczna będzie wizyta u ginekologa.