Brązowa wydzielina w środku cyklu - co to może oznaczać?

Dzisiaj to znaczy w połowie cyklu zauważyłam wydzielającą się z mojej pochwy brązową wydzielinę ze sporą ilością krwi, tak jakby zaczynał się normalny okres. Ostatnio od czasu do czasu odczuwałam swędzenie w okolicach pochwy. Stosunek odbywałam ostatnio około miesiąc temu, używaliśmy zabezpieczenia - prezerwatywy.

Dodam, że nigdy nie używałam tabletek antykoncepcyjnych, jednak raz to znaczy około 3 miesięcy temu zastosowałam tabletkę zapobiegającą ciąży do 72 godzin po stosunku.
Bardzo proszę o odpowiedź, co może być przyczyną tego plamienia z krwią?

Witam!

Brązowa wydzielina, ale w niewielkiej ilości może występować podczas owulacji (mniej więcej w środku cyklu) i jest zjawiskiem normalnym.
Krwawienia międzymiesiączkowe oraz nieregularne krwawienia i plamienia mogą się pojawić po zastosowaniu antykoncepcji poskoitalnej (po stosunku). Więc prawdopodobnie Pani objawy są związane z przyjęciem leku. Jednak jeżeli krwawienia międzymiesiączkowe będą się powtarzać, należy udać się do lekarza ginekologa w celu ustalenia przyczyn zaburzeń miesiączkowania. Powodem mogą być między innymi cykle bezowulacyjne, niewydolność ciałka żółtego, stany zapalne błony śluzowej macicy.

Świąd pochwy często oznacza, że doszło do zakażenia w tej okolicy. Powinna Pani zgłosić się do lekarza, aby rozpocząć odpowiednie leczenie.