Brązowa wydzielina z pochwy a objawy ciąży

Witam.
Mam 17, prawie 18 lat. Od roku jestem z swoim chłopakiem i planujemy rozpocząć współżycie. Jak na razie uprawiamy petting, chociaż nie wiem czy można to tak nazwać, bo to on bawi się mną, ja nim natomiast nie.
Chciałam spytać o dziwną brązową wydzielinę z pochwy, którą zauważyłam dziś rano, po wczorajszym spotkaniu z chłopakiem (podczas którego doszło do 'penetracji'). Boję się, że to mogą być niepokojące objawy czegokolwiek? Ciąży? Myślę że nie, on przez cały czas był w spodenkach, więc czego innego? Może jednak jakimś cudem doszło do zapłodnienia?
Dodam tylko, że jestem tak gdzieś 10-11 dni po miesiączce, więc wykluczone także 'oczyszczanie się pochwy'. Czytałam dużo o objawach ciąży i w większości przypadku pisało, że w pierwszych dniach może pojawić się brązowa bezzapachowa gęsta wydzielina, jaką ja mam.
Błagam o jak najszybszą odpowiedź. Czy powinnam martwić się ciążą? żoze to jakaś choroba?

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należy sprecyzować rodzaj penetracji. Na początku postu wspominasz, że planujecie rozpocząć współżycie, a później piszesz o penetracji i obawach o ewentualną ciążę. Jeżeli doszło do penetracji palcem, możliwe że doszło do uszkodzenia mechanicznego śluzówki pochwy (np paznokciem).
Jeżeli partner włożył członka do pochwy bardziej prawdopodobna jest nadżerka, będąca najczęstszą przyczyną plamień w trakcie lub po stosunku.
Dla postawienia ostatecznej diagnozy konieczne jest osobiste zbadanie pacjentki. Oznacza to, że powinnaś udać się ginekologa.

Pozdrawiam.