Brązowa wydzielina z pochwy, brak okresu. Czy to może być coś poważnego?

Dzień dobry, mam pytanie. Mianowicie współżyłam z moim partnerem w dni płodne, bez zabezpieczenia. Do tej pory miałam regularne miesiączki co 28 dni. Ostatni okres miałam 20.01.10 i trwał on 4dni, 11.02.10 dostałam brązowe plamienie z pochwy, które trwało 3 dni. 17.02 powinnam dostać okres, którego nie dostałam i nie mam żadnych objawów, które by zapowiadały, że go dostanę.

Zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Czy to możliwe, że to ciąża? Może jest zbyt wczesna aby domowy test ją wykrył? Czy to może być coś poważnego?
Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowa wydzielina to nic innego jak delikatne krwawienie, które może się pojawić przy owulacji lub w czasie implantacji zarodka. Test ciążowy, przeprowadzony w dniu spodziewanej miesiączki powinien już dać wiarygodny wynik, jednak nie zawsze tak jest, czasem trzeba odczekać kilka dni. Warto przeprowadzić test używając "porannego" moczu, który jest bardziej skoncentrowany. Może też Pani udać się do przychodni by oznaczyć poziom hormonu hCG z krwi, co da jednoznaczną odpowiedź na pytanie o ciążę.

Może być to też pojedyncze zaburzenie cyklu miesiączkowego, które nie powinno być powodem do niepokoju, o ile cykl wróci do normy. Radzę jednak w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!