Brązowa wydzielina z pochwy - czy to coś poważnego?

Mam 23 lata, od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Zauważyłam, że od jakiegoś tygodnia z pochyw wypływa dziwna, brązowa wydzielina! Nie wiem, co robic?! Czy to może być coś poważnego? Dodam, że za parę dni mam dostać okres! Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

23 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Takie plamienie może mieć wiele różnych przyczyn. Od tabletek antykoncepcyjnych (efekt uboczny), przez infekcję w pochwie lub szyjce macicy, po nadżerkę. Na pewno konieczna jest więc konsultacja Pani z ginekologiem, który będzie mógł Panią zbadać.

Pozdrawiam serdecznie!