Brązowa wydzielina z pochwy - czy to też okres?

Witam,
jestem w nietypowej sytuacji, gdyż spóźniał mi się okres tak tydzień czasu i zamiast normalnego krwawienia pojawiła się skąpa, ciągnąca się brązowa wydzielina, którą mam już drugi dzień. Nie martwiłabym się tak tym, gdyby nie to, że zostały mi przepisane tabletki hormonalne na obniżenie testosteronu i wczoraj (po pojawieniu się tej wydzieliny) wzięłam pierwszą tabletkę.
Tak więc nasuwa się tu pytanie - czy dobrze zrobiłam? Czy tę wydzielinę mogę potraktować jako okres i pierwszy dzień cyklu, i czy tabletki w takim razie zadziałają?
Dodam też, że podczas ostatniego miesiąca zmieniłam nieco tryb życia (i chyba dlatego „okres” mi się spóźnił). Śpię o wiele mniej godzin niż kiedyś, prowadzę stojący tryb pracy, towarzyszy mi stres związany ze sprzedażą i brakiem czasu, przez co też omijam posiłki lub jem w znacznie mniejszych ilościach. Czy może to też jest spowodowane tym, że nie mam normalnego krwawienia?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!
Przy nieustabilizowanym trybie życia z towarzyszącym stresem może dochodzić do zaburzeń miesiączkowania. Krwawienie mogą być nieregularne, o mniejszym lub większym nasileniu.
Dodatkowo, istnieje jeszcze szansa, że krwawienie „się rozkręci”.
Jeżeli rozpoczęła Pani stosowanie preparatu, radziłabym go nie odstawiać. Sugeruję zatem kontynuowanie przyjmowania preparatu zgodnie z zaleceniami lekarza i postarać się ustabilizować trochę swój tryb życia.
Pozdrawiam