Brązowa wydzielina z pochwy - czym to jest spowodowane?

Witam! Mam mały problem związany z tym, że z mojej pochwy wydobywa się brązowa wydzielina. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Mam 17 lat, niedawno zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Nie mam regularnych miesiączek. Po skończeniu okresu, po upływie jednego dnia z mojej pochwy zaczęła wydobywać się dziwna brązowa wydzielina. Trwa to już 4 dni. Wiem ze to nie jest sporo czasu ale pierwszy raz coś takiego mi się dzieje. Nie mam pojęcia co mam robić. Jeżeli chodzi o jakieś objawy to trochę boli mnie brzuch ale tak po za tym nic mi nie jest. Dodam tez ze jeszcze nie współżyłam z moim chłopakiem, wiec to nie może być przez to. Ile to może potrwać? Czym to jest spowodowane? Czy mimo tego mogę współżyć z chłopakiem, czy to jest niebezpieczne ? Proszę o zrozumienie i pomoc.

Witam serdecznie!

Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele.
Najbardziej prawdopodobne jest pojawienie się nieprawidłowej wydzieliny pochwowej w wyniku stosowanej antykoncepcji hormonalnej. Jeżeli nadal będzie się utrzymywał konieczne będzie zmienienie terapii. Proszę uważnie przeczytać ulotkę stosowanego leku.

Innym powodem mogą być choroby narządów rodnych - jeżeli nie miała Pani wykonywanej cytologii wskazane jest jej przeprowadzenie.

Również w wyniku infekcji dróg rodnych charakter wydzieliny może się zmieniać.

Bez względu na powód dolegliwości konieczna jest ponowna wizyta u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam