Brązowa wydzielina z pochwy przy zapaleniu pęcherza

Dzisiaj mamy 1 marzec. 26 lutego u mojej dziewczyny pojawiła się brązowa wydzielina. Zażywa tabletki antykoncepcyjne od ok. pół roku. Teraz zażywała coś na zapalenie pęcherza. Nie był to w każdym badź razie antybiotyk. Tak samo w piątek zażyła ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, więc teraz ma te 7 dni wolnego od nich. Z tego, co mówiła, to wydzielina występuje również z krwią i jest bezwonna, lecz krew jest w malusieńkich ilościach. Mam nadzieje, że nie chodzi tutaj o ciąże. Ostatni stosunek był wczoraj i w piątek, kiedy zauważyliśmy tę wydzielinę. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Widzielina może wynikać z wielu zjawisk.

Może to być plamienie, które ma prawo wystąpić w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Co prawda, zwykle plamienia ustępują po pierwszych 2-3 blistrach, jeśli jednak Pana partnerka stosowała właśnie schemat 3 opakowań, plamienie nie powinno dziwić.

Może być również tak, że preparat stosowany w zapaleniu pęcherza jednak wszedł w interakcję z tabletkami, zmniejszając ich skuteczność. Nie napisał Pan, jaką substancję przyjowała partnerka, więc nie mogę się do tego ustosunkować, ale takie informacje powinni Państwo znaleźć w ulotce.

W końcu wydzielina może świadczyc o stanie zapalnym.

Najprostszym sposobem wyjaśnienia Państwa obaw jest wizyta u ginekologa.