Brązowa wydzielina zamiast miesiączki - czy jest ryzyko ciąży?

Witam,
mam takie pytanie, czy to może być ciąża? Nie odbywałam stosunku z partnerem, jedynie "zabawy" podczas których uważaliśmy żeby do niczego nie doszło. Jednak niepokoi mnie brązowy śluz, który miałam już 2 razy.
Dodam, że normalny okres dostałam w 38 dniu cyklu, a potem już tylko po 18 dniach brązowe plamienia przez 3-4 dni, kolejne po 14 dniach. Dziś jest 19 dzień i dalej nic, organizm zachowuje się jak przed okresem jednak bardzo mnie to niepokoi czy nie jestem w ciąży. Nic mnie nie boli, może raz odczuwałam bóle podbrzusza jakiś tydzień temu od tego czasu nic. Okres do tej pory miałam dość regularnie, dopiero ostatnich parę przed tymi upławami występowały od 21 do 38 dni cyklu. Nie boli mnie nic, nie odczuwam mdłości, swędzenia w okolicach narządów płciowych.
Czy to może być ciąża, czy zwykłe zmiany hormonalne? Mam 16 lat

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ryzyko ciąży jest zaniedbywane. Najprawdopodobniej cierpisz na zaburzenia hormonalne, powodujące zarówno nieregularności cyklu, jak i plamienia. Jeśli  sytuacja nie unormuje się w ciągu najbliższych miesięcy, powinnaś udać się do ginekologa, w celu wykonania diagnostyki hormonalnej i ewentualnego leczenia.
Pozdrawiam serdecznie!