Brązowa wydzielina zamiast okresu a antybiotykoterapia i seks w 6. dniu cyklu

Witam. W 6 dniu cyklu miesiączkowego kochałam się z chłopakiem. Seks był zabezpieczony prezerwatywą, jednak przez pierwsze 30 sekund zabezpieczenia nie było. Mój cykl trwa zawsze 26 dni, a krwawienie w zeszłym miesiącu trwało 4 dni. Dziś wypadł dzień kolejnego okresu a zamiast krwi pojawiła się brązowa wydzielina, której jest dużo. Brałam antybiotyk, czy to może być powód wydzieliny zamiast krwi, czy takim objawem może być ciążą? Dodam, że dwa dni przed okresem odczuwalne było kłócie jajnika.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyczyną braku/opóźnienia miesiączki może być zarówno antybiotykoterapia, infekcja, ciąża jak i wiele innych przyczyn. Póki co proszę cierpliwie poczekać na pojawienie się pełnego krwawienia. Jeśli nie wystąpi, proszę wykonać test ciążowy oraz bez względu na wynik skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.