Brązowa wydzielina zamiast okresu a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych od trzech miesięcy

Witam, chcialabym zapytać Co to jest za brązowa wydzielina zamiast okresu? Martwie sie bo dotąd zawsze mialam normalnie miesiaczke a teraz zamiast okresu mam tylko to, dodam ze od 3 msc biore tabletki antykoncepcyjne i wszystko bylo ok. Co to moze byc ?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się brązowej wydzieliny zamiast krwawienia z odstawienia może być jednym z działań niepożądanych przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Do innych przyczyn należą zaburzenia hormonalne, nadżerka czy infekcja. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.