Brązowe i białe upławy

Witam,
ostatnio pisałam, że 8 stycznia miałam okres. Kochałam się z moim chłopakiem w dni płodne. Sprawdzałam na kalendarzyku i owulacje miałam 22, a dni płodne od 18 do 25. 25 wystąpiło brązowe plamienie, a 28 przez 2 dni miałam plamienie różowe. Potem przez 3dni znów miałam brązowy śluz i trochę krwi, natomiast od 4 dni wystąpiło lekko żółty, a teraz sam biały śluz. Test robiłam jakieś 9-10 dni po stosunku i był negatywny.
Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia, a test nie wykrył ciąży?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam,
ostatnio pisałam, że 8 stycznia miałam okres. Kochałam się z moim chłopakiem w dni płodne. Sprawdzałam na kalendarzyku i owulacje miałam 22, a dni płodne od 18 do 25. 25 wystąpiło brązowe plamienie, a 28 przez 2 dni miałam plamienie różowe. Potem przez 3dni znów miałam brązowy śluz i trochę krwi, natomiast od 4 dni wystąpiło lekko żółty, a teraz sam biały śluz. Test robiłam jakieś 9-10 dni po stosunku i był negatywny.
Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia, a test nie wykrył ciąży?

Droga Pani!

To, że test ciążowy nie wykrył ciąży w 9-10 dniu po stosunku jest możliwe. Aby być pewną co do ciąży należałoby wykonać powtórny test, najlepiej innego producenta.
W związku z upławami brązowymi, żółtymi do białych sugerowałabym wizytę u lekarza ginekologa w celu zbadania. Objawy te mogą wskazywać na infekcję, być może konieczne będzie leczenie antybiotykiem, zarówno Pani jak i partnera. Czy partner skarży się na jakieś objawy np. swędzenie, pieczenie przy oddawaniu moczu itp.? Wizyta u ginekologa po wykonanym teście ciążowym pozowli również na ewentualne potwierdzenie ciąży - tylko pewne objawy do których zalicza się stwierdzenie zarodka w jamie macicy, mogą być podstawą do postawienia takiego rozpoznania.
Nie można niestety wykluczyć, że objawy przez Panią opisywane były związane z utratą ciąży i jej bardzo wczesnym poronieniem, jednak bez badania nie uda się tego potwierdzić.

Polecam artykuły na temat testu ciążowego i objawów ciąży.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.