Brązowe krwawienie: czy to mogło być poronienie?

Witam. Mam pytanie, ponieważ po stosunku z chłopakiem zaczęło mnie strasznie boleć podbrzusze. Ból był straszny, ale nie krwawiłam. Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne. Równo po tygodniu, gdzie jeszcze zostały mi do wzięcia 2 tabletki zaczęłam plamić. Najpierw była to czerwona krew, a następnie brązowa. Poźniej dostałam okres tylko, że o 1 dzień wcześniej niż powinnam dostać. Przed tym stosunkiem kiedy miałam ten ból wcześniej kochaliśmy się z jakieś 2 tygodnie temu. Bardzo proszę o pomoc co to mogło być? Mama mojego chłopaka powiedziała mi, że mogło to być poronienie, dlatego jestem tak bardzo zaniepokojona.

Witam serdecznie.
Plamienia śródcykliczne są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Nie muszą mieć one związku z poronieniem. Rownież fakt, że krwawienie wystąpiło wcześniej i było któtsze nie świadczy o poronieniu. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne reguralnie to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.
Zatem reasumując prawdopodobieństwo poronienia w Pani przypadku jest znikome.
Pozdrawiam.