Brązowe krwawienie międzymiesiączkowe - czy jest się czym martwić?

Witam mam 23 lata i zaniepokoiło mnie brązowe krwawienie międzymiesiączką. Dodam że mam regularne miesiączki i na pewno nie jestem w ciąży. Ostatnia miesiączka skończyła się 3 lipca, następną powinnam mieć 2 sierpnia, jednak od 16 lipca do dzisiaj mam ciemnobrązowe krwawienie. Nic mnie boli. Czy powinnam zgłosić się już teraz do lekarza, czy poczekać do następnego cyklu? Bardzo mnie to niepokoi, proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli opisana sytuacja wystąpiła po raz pierwszy to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli brązowe plamienie lub krwawienie będzie się powtarzać w drugiej części cyklu, po owualacji, to może to wskazywać na niewydolność ciałka żółtego (niedomogę lutealną). W takim przypadku należy zgłosić się do lekarza ginekologa, który zleci badanie hormonów i zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!