Brązowe krwawienie podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych dla kobiet karmiących piersią

Witam, 7 miesięcy temu urodziłam dziecko, od 3 miesięcy od urodzenie zaczęłam stosować jednoskładnikowe pigułki Azalia (karmię piersią), w międzyczasie stopniowo odstawiałam dziecko od piersi i od 6. miesiąca karmię tylko w nocy, nadal stosując Azalię. Od ponad 2 tygodni utrzymuje mi się krwawienie przypominające miesiączkę (czasem kolor przechodzi w brązowy). Nie zauważyłam innych objawów. Nie wiem, czym to może być spowodowane?

Witam serdecznie!
Krwawienia podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jednoskładnikowej są całkowicie normalne i nie budzą niepokoju.O ile podczas przyjmowania antykoncepcji dwuskładnikowej plamienia śródcykliczne ustępują z czasem, tak w preparatach progesteronowych nie obserwuje się podobnych zależności.
W obecnej sytuacji należy dokładnie przeanalizować dni i daty przyjmowanych pigułek. Jeżeli spóźniła się Pani z przyjęciem pigułki (pigułki jednoskładnikowe wymagają rygorystycznego przestrzegania godzin przyjmowania preparatu) istnieje prawdopodobieństwo, że doszło do obniżenia skuteczności preparatu. W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Pojawianie się brązowych plamień świadczy o niewielkim nasileniu krwawienia. W obecnej sytuacji może jeszcze poczekać kilka dni z wizytą u ginekologa. Jeżeli krwawienie nie ustąpi w przeciągu tygodnia wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam