Brązowe mętne plamienia zamiast okresu

Witam! 15.04.2010 roku takie pytanie zadałam, to w nawiasie, i dostałam odpowiedź za co bardzo dziękuję, ale odnośnie tej sytuacji nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa : ( (Mam pytanie: 5 kwietnia skończyła mi się miesiączka, a od 6 kwietnia miałam wziąć tabletki antykoncepcyjne, ale postanowiłam po 6 latach zrobić sobie przerwę. Jednak 12, 13 i 14 kwietnia co prawda nie uprawiałam seksu, ale pieszczoty z ocieraniem o siebie narządów płciowych były i doszło do wytrysku. Co prawda sperma nie była już przenoszona niczym głębiej, ale już nie wie, co myśleć. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Naczytałam się różnych postów na forach i już na prawdę nie wiem, co myśleć. Bardzo proszę o odpowiedź.) Dziś jest 27.04.2010 rok, a ja nie wiem, kiedy mogę spodziewać się miesiączki, ponieważ, jak już pisałam, od 6 lat brałam tabletki antykoncepcyjne, a przed ich braniem nie miałam regularnej miesiączki. Ponadto dla sprawdzenia zrobiłam 2 testy ciążowe i były negatywne, a 2 dni temu zszedł ze mnie taki gęsty, mętny, brązowy, lepki śluz, nie wiem co to było. Czy to przez to, że odstawiłam tabletki, a może jednak zaszłam w ciąże, a za wcześnie było na zrobienie testów? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Brązowe plamienia mogą być objawem zaburzeń hormonalnych w Pani organizmie lub np. nadżerki szyjki macicy albo infekcji w obrębie dróg rodnych. Może to ocenić lekarz ginekolog w badaniu. Na testy ciążowe jest nieco za wcześnie, ale bardzo mało prawdopodobne, by w wyniku opisanego przez Panią zbliżenia mogło dojść do zapłodnienia. Po tak długim okresie przyjmowania hormonów, musi Pani teraz uzbroić się w cierpliwość. To normalne, że miesiączka nie będzie od razu regularna. Zaburzenia cyklu mogą potrwać nawet przez pół roku.

Pozdrawiam!