Brązowe nitki śluzu po okresie

Witam! Jestem tydzień po okresie i nadal mam brązowy śluz. Podczas podcierania na papierze zostają takie brązowe nitki śluzu, nie mam żadnych bólow, pieczenia czy swedzenia. Co to może być?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Żeby stwierdzić przyczynę plamień, należałoby Panią zbadać. Proszę obserwować się i jeśli krwawienienie zwiększy się lub pojawią się dodatkowo inne dolegliwości, jak ból, upławy - umówić się na wizytę u ginekologa. Jeżeli objawy się nie zaostrzą, a po kolejnej miesiączce pojawi się taki sam problem, może Pani umówić się dopiero wtedy. Możliwe przyczyny to m.in. mięśniaki macicy, nadżerka części pochwowej szyjki macicy, polip, zapalenie szyjki macicy, zaburzenia hormonalne, zaburzenia krzepliwości krwi.

Pozdrawiam serdecznie!