Brązowe paznokcie a wyniki na grzybicę ujemne

witam, paznokcie moich kciuków od spodu mają brązową barwę, tylko w części wystającej nad palcami. Nie jest to grzybica, bo wykonywałam w tym kierunku badania. Co więc to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być bardzo wiele. Proponuję udanie się do lekarza dermatologa. Tylko po badaniu będzie można określić prawdopodobną przyczynę. Sam opis jest nie wystarczający. Lekarz najpierw musi obejrzeć zmiany aby móc cokolwiek mówić.