Brązowe plamienia a staranie o dziecko

Od kilku m-cy staramy sie z mezem o dziecko. Zrobilam badania hormonalne i ogolnie wszystko jej ok, tylko lekko za niska tarczyca, biore euthyron n25 i spironol. jestem po usunieciu nadzerki i jest juz ponoc wygojona. Od pewnego czasu pojawiaja sie u mnie brazowe plamienia tak jakby przy koncowce okresu, trwaja ok 5-6 dni. I wystepuja ok co 20 dni.. nie pojawia sie krew. Co to moze oznaczac?? test ciazowy wyszedl tydzien temu negatywny. Prosze o odpowidedz. POzdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powinna Pani zgłosić się do ginekologa. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Ponadto wskazane jest przezbrzuszne usg narządu rodnego. Plamienia mogą być wynikiem kontaktowego krwawienia z nadżerki. Dodam iż brak eutyreozy czyli ustabilizowania poziomu hormonów tarczycy może wpływać na niepowodzenia przy próbach zajścia w ciążę.

Mariusz Sadowski Ginekologia

Należy wykluczyć obecność nadżerki- ja to oglądam i pokazuję pacjentce na monitorze videokolposkopu. Brudzenia mogą być też wynikiem zmian na jajnikach- wskazana kontrola usg tv

byt wiele niewiadomych. Przede wszystkim leki stosowane wskazują na niebanalne zaburzenie cyklu. Uważam, że kontakt z Pani ginekologiem jest wysoce wskazany. Dla Pani dobra.
Dr med. Leszek Włodarczyk